BLYSS PANEL ISITICI 1500W NDK-15-11B1 İncelemesi

blyss panel ısıtıcı
blyss panel ısıtıcı

Birkaç gündür bir sebep olsa da bloguma yazı yazsam diye içim içimi yiyordu. Yazmayı çok istemekle birlikte hayat telaşı, zaman yetersizliği ve daha çok ihmalkârlık sebebiyle aklıma gelen konuları daha buraya dökmeden unutuyorum. Ancak bu sefer bir konuyu ağıma düşürdüm ve yazmadan bırakmayacağım. Her ne kadar ürün tanıtımı yapmayı çok sevmesem de yazacağım bu yazı ile birçoğunuz için hayati derecede önem arz edeceğini düşündüğüm bir ürünü sizlere anlatacağım: BLYSS Marka Isıtıcı.

Şüphesiz internetin en güzel yanlarından birisi bir bisküvi markasından tutun da araç markası ve modeline kadar her ürün hakkında az çok bir yorum bulabilmeniz. Üstelik bu yorumların çoğunlukla gerçeği yansıtması da işin ayrı bir güzel tarafı.

Evlendiğimden (tevriyeli bir kullanım, hem eş hem ev sahibi olmak) bu yana ısınmak için doğalgaz yanında birçok alternatifi denemiş biriyim. Bunun tek sebebi yatarken üstümü açabilecek kadar, bulunduğum ortamın sıcak olmasını istemem. Evde çıplak ayakla, tişörtle gezmeyi istemek de cabası. Bu sebeple birçok farklı alternatifi denemiş bulunmaktayım.

Aşağıda yazacağım yazıların tamamı kendi deneyimlerime dayanarak kaleme alınmıştır. Bu ölçümleri yaparken hiçbir matematiksel hesaplama yöntemi kullanmadım. Tamamen benim ve etrafımdakilerin elektrik ve doğalgaz faturalarına bakarak yaptığım kıyaslamalar sonucu oluşan deneyimler.

Evimizin cephesi doğu cephe. Kuzeye bakan sadece salonunun bir cephesi var. Salonun diğer cephesi ve bütün odaların pencereleri doğuya bakmakta. Ancak kışın güneş ışığı daha eğik geldiği için güneş doğsa bile güneş yeteri kadar evi ısıtamıyor. Bunu bir kenara not edin.

Evin odaları birbirine bakacak şekilde, kutu gibi değil de daha çok hepsi yanyana dizilmiş şekilde. Haliyle ısı bir yerde toplanmıyor ve çok yayılıyor. Böylece ısınma konusunda bir dezavantaj yaratıyor.

İlk sene binamızda birkaç daire boştu, yatak odasının duvarı boş daireye bakıyordu ve alt komşu da yatak odasını yakmıyordu. Hem binanın ilk senesi olması hem de birçok dairenin boş olması sebebiyle kombiyi 45 derecenin altına pek indiremiyordum. Haliyle 300 lirayı aşan faturalar ödemek mecburiyetinde kaldım. Bu da tahmin edersiniz ki insanın canını biraz sıkıyor. :)

İkinci sene kombiyi 35-40 gibi makul bir sıcaklık ayarında tutup yatak odasını ekstradan ısıtmak için farklı ısıtıcılara yöneldim. Ankamall‘deki Koçtaş‘tan elektrikli soba, birkaç çeşit fanlı ısıtıcı aldım ve hepsini arka arkaya birkaç gece denedim. Hiçbirinin gücü 13-15 metrekarelik yatak odasını 35 derecede yanan kombiye ek olarak ısıtmaya yetmedi. Sadece kendini ve üstüne uzatılan eli ısıtabiliyordu. Bunun üzerine aldığım bütün ısıtıcıları teker teker götürüp iade ettim. Yatak odasını geçici de olsa başka bir odaya taşımakta çözümü buldum.

Bu sene daha kış gelmeden ne yapsam ne etsem de buna bir çözüm bulsam derken tesadüfen Koçtaş’a uğradım. Burada ısıtıcı bölümünde çalışan bir arkadaş sağ olsun bana BLYSS  PANEL ISITICI ‘yı tavsiye etti. Yorumların hep olumlu olduğunu, alırsam geri getirmeyeceğimi söyledi. Aslında ısıtıcı almak o an hiç aklımda yokken bu arkadaşın yönlendirmeleri sonucu, bir kampanya sayesinde 100 TL’lik BLYSS  PANEL ISITICI’yı 70 TL’ye aldım.

Bu ısıtıcıyı alalı iki üç ay gibi bir zaman oldu. Bunu da iade ederim diye düşünürken havaların soğuduğu bir gece deneyim dedim. Sonuç: Sabaha kadar sıcaktan uyuyamadım. :)

1 aylık süre geçene kadar bu ısıtıcıyı kullandım. Kombiyi 30 derecede çalıştırıyor ve akşam 8 gibi ısıtıcıyı çalıştırıyordum. Oturma odasında otururken ısıtıcıyı 1. kademede, yatak odasına geçince de 2. kademede çalıştırıyordum. Gece su içmeye vs. kaldığımda ise ayarını 1’e getiriyordum. Artık tek düşündüğüm konu bu ısıtıcının elektrik sarfiyatına ne kadar katkıda bulunacağı ve beni ne kadar üzeceği idi. Ancak elektrik faturasının gelmesi ile birlikte bir hayli rahatladım diyebilirim. :)

Kasım ayının ortalarından Aralık ayının ortalarına kadar bu ısıtıcıyı her gece istisnasız 30 derece yanan kombiye destek amacıyla kullandım. Sonuçta kombinin ulaştıramayacağı bir sıcaklığa ve mutluluğa ulaştım. 1 ay sonunda etrafımdakilere 200 TL doğalgaz, 70 TL elektrik faturası gelirken bana 80 TL doğalgaz 140 TL elektrik faturası geldi. Çevremdekiler 250 ile 300 TL arası elektrik ve doğalgaza para harcarken ben ikisine birden 200 TL gibi bir rakam ödedim. Hem de kemiklerime kadar ısındım.

Ürünün çalışma mantığını tam olarak bilmiyorum. Etrafına ısı veriyor fakat bu ısıyı nasıl üretip de veriyor onu bilmiyorum. Onu öğrenmek de size kalmış. Benden size tavsiye.

Not: Buradan bana ürünü tavsiye eden arkadaşa da teşekkür ediyorum. Bir ömür mutlu olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>