Etiket: kpss

kitap

Varoluşçu Psikoterapi – Irvin Yalom

Son zamanlarda kendimi tezime vereyim dedim. Vereyim dedim ama KPSS’nin iptal olmasıyla birlikte sanırım tam anlamıyla tezimle yine ilgilenemeyeceğim. Nitekim mahçup olup olup duruyorum bu durumda. Lakin KPSS’de yüzüp yüzüp kuyruğuna geldikten sonra kolay kolay vazgeçecek değilim.

Bir yandan tezimle ilgili okumalar yapar dururum diyorum. Bu sıralar kuduğum kitap Irvin Yalom‘un “Varoluşçu Psikoterapi” kitabı.

Genelde psikoloji/felsefe kitapları …

sevgili günlük

hayat karmaşası

Hayat karmaşasında son günlerde nerede olduğumu ben bile kestiremiyorum. Neyim, neredeydim, nereye gideceğim, nerede olmalıyım gibi sorular sürekli zihnimi kurcalayıp duruyor. Ve bir de son bir aydır KPSS telaşına düştüm ki sormayın. Ne yazı yazasım geliyor, ne yemek yiyesim, ne de uyuyasım. Yaptığım her işin altında sinsice bir vicdan azabı duyuyorum. Bir arkadaşlımla bir yerde buluşup iki üç bardak çay …

mühim meseleler, sevgili günlük

türkiye’de “edebiyat” mezunu olmak

Sevgili arkadaşlar,

Bu yazıyı birkaç sene evvel, iş-aile konusunda ciddi sıkıntılar yaşarken yazdım. Ve yazıyı yazmaktaki esas amacım sizi edebiyat okumaktan vazgeçirmek değil. Tamam belki karamsar bir üslûp kullanmış olabilirim ama lütfen yazının sonuna falan bir bakın. Ben, benim yaptığım hataları yapmayın, şunları şunları yaparsanız bu bölümde başarılı olursunuz gibisinden şeyler de yazdım. Neden onları dikkate almıyorsunuz?

Bakın ben şu