Yaşıyorum

dua’m

dua

Biliyorum ki,
Ben gönlündekini diline dökmekten acizken sen daha gönlüme düşmeden bana merhamet eden ve verensin.
Ey! Gönüllerin Sultanı! Ey! Ruh ikliminin sahibi. Ey! Zamandan ve mekândan münezzeh olan. Ey! Bana can damarım kadar yakın olan. Sen dualarımın bir damar ötesindesin. Dualarımı bil ve beni acziyetimle kabul eyle.

Gönlüm dara düştüğünde bir tek seni ararım. Ellerimi havaya kaldırıp, avuçlarımı açmak istediğimde yalnız seni anarım. Ey! Avuçların sahibi, sana açılmış bu avuçları boş çevirme. Sen cömertliğinden biraz ikram eyle.

Ben senden aldığımı senin uğrunda harcamazken, sen yine de bereket eder ve bol bol verirsin. Ben senden aldığımı unutsam da sen cömertliğinle beni mutlu edersin.

Ben, en mutlu olduğum anlarda mutluluğumun sağlayıcısını sen bilmezken, en acılı anlarımın sebebini senden bilenim. Sana şükür ve hamd borcumu yerine getirmeyi bile bilmiyorken sen bana daima güzellikler verensin.

Ben ölümü bir acı, bir yıkım olarak görürken sen ona “Şeb-i Arus” dedirtensin.

Ey! Beni yaratan. Tüm dualarımın sana olduğunu aşikare duyuruyorum. En aciz dualarımdan en mühim dualarıma kadar hepsini kabul eyle. Benim için hayırlı olanı Sen benden iyi bilensin. Benim için hayırlı olanı sen hakkımda hayırlı eyle. Gönlümdekileri hakkımda hayırlı eyle.

Ben dua etmekten acizken, sen dudaklarımı kıpırdatmamla “Ol!” emrini verensin. Beni duy ve ben, biricik kulun için “Ol!” emrini ver.

Kaan Fakılı

Previous Post Next Post

You Might Also Like

6 Yorumlar

 • Reply Erkan Hirik 14 Mayıs 2009 at 18:00

  Amin!

 • Reply Fatih CERİTLİ 15 Mayıs 2009 at 08:07

  Amin!.. (Eline yüreğine sağlık)

 • Reply halid said altuner 18 Mayıs 2009 at 15:11

  maşaAllah, tebrikler… Binler amin.

 • Reply HÜLYA ŞEREF 19 Mayıs 2009 at 14:47

  Düşünen insanları çok severim,zira banada artık deliricen bırak bu işi demeye başladılar,zavallılar…Düşündükçe kendimi buldum ,kendimi buldukça kölelikten kurtldum.Hayatın güzelliğini farkettim ,çok çabalamadan da isteklerime kavuşabileceğimi kuantum ile yakaladım.Düşünce gücüyle tedavi de benim ilk açılım kitabım.Louis Hay in, harika bir dr oluyor okuyunca insan.Başarı, bu dönem aradığım bu sınavlar için gerekli. Muhammed B başka kitabını okudum severim tarzını.Dualardada AHMED HULUSİ den zikir ve Dua adlı kitabıından faydalanıyorum .H A R İ K A.

 • Reply Yavuz Selim ÇİMEN 20 Mayıs 2009 at 21:27

  AMİN kaanım .

 • Reply kalderavolkan 21 Mayıs 2009 at 13:23

  Öyle bir zamanda yetişti ki duan, nasıl içten, nasıl yürekten hem senin hem de kendim için AMİİİN diyorum Hocam. Allah razı olsun…

 • Yorum yazabilirsiniz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.