Yaşıyorum

son günlerde ben

Öncelikle ciddi bir grip teşhisini kendime kondurduğumu ve birkaç gündür bu gripten dolayı günlerimin biraz yorucu geçtiğini belirtmek isterim. İşte bu yorgunluktur ki birkaç gündür yüzüme çöken o hüznün ve asık suratlılığın sebebi. Pek hasta olmamakla birlikte hasta olsam da yatak döşek yatmadan, bir küçük ağrı kesici ve birkaç saat temiz havada dolaşmak ile bu hastalığı üzerimden atardım. Ancak bu sefer ne oldu ise 1 haftadır grip illeti ile mücadele ediyorum. Sanırım okulun daha ziyade sınıfların tozlu zeminlerinden kaynaklansa gerek. Hasta olduğumda toza, ışığa, sigara dumanına ve ses karşı aşırı hassas oluyorum. Ve bunlardan biri ile karşı karşıya kaldığım anda bir sinir, bir gerginlik hasıl oluyor bende. İşte tekrar belirtmekte fayda var ki, son bir haftadır üzerimdeki sinirliliğin, hüznün sebebi budur. Yoksa kimseye dargıınlığım ya da kızgınlığım yoktur.

Hasta olmakla birlikte bu haftayı yorucu işlerle geçirdim. AMÖAL’de göreve başlamam ile birlikte bende öğretmenliğe karşı büyük bir hayranlık, bir isteklilik ortaya çıktı. Öğrencilerimin tavırlarındaki o samimiyet, o sınıfta kürsüde olmanın verdiği his beni buna sevk etti. İşte bu nedenledir ki bir sonraki seneyi de görevli, vekil öğretmen olarak geçirmeye gönlüm razı olmadı. Hemen gidip bir KPSS kursuna yazıldım. Tanıdıkların aracılığı ile biraz indirimli yazıldım. İlk dersim perşembe günü idi. Perşembe günü okulda 6 saat dersimin olması ve hemen arkasından da 4 saat (5 ders saati) boyunca eğitim bilimleri dersi görmek, üstelik bunu da hasta bir vaziyette iken yapmak bana ne kadar ıstırap verdi bilemezsiniz. Ancak yine de yılmayan, yorulmayan bir davranış sergilediğim için kendimle gurur duyuyorum.

İnternette eskisi kadar vakit geçiremediğim için gelişmeleri pek takip edemedim doğrusu. Kimilerinin yorumlarına cevap yazamadım, kimilerinin ise e-postasına dönüş yapamadım. Ve daha üzücüsü ki, Evren’e söz verdiğim “Kasım Ayı Misafir Kalem Yazarlığı” için bir yazı gönderemedim. Ondan özür diliyor ve kendi yoğunluğundan benim yoğunluğuma rahatlıkla pay biçeceğini düşünüyor ve tekrar tekrar affına sığınıyorum.

Bana yazılan her e-postaya itina ile cevap vereceğim. Her yorumu tek tek okuyup karşılığından bir şeyler karalayacağım. Ve bana gelen mimlere de mümkün mertebe cevap vermeye çalışacağım. Kurban bayramını bu işleri yapmaya bir fırsat bilir, şimdiden herkesin kurban bayramını kutlarım.

Selametle.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

5 Yorumlar

 • Reply Erkan Hirik 06 Aralık 2008 at 13:00

  Çok oku çok 🙂 Nerde bizim bu ifade yau.

 • Reply esra çakıcı 06 Aralık 2008 at 15:23

  kaan bey çok geçmiş olsun bizi bu havalar mahvetti.demek hasta olduğunuz için cevap yazamadınız sayfanıza..kaan bey anladığım kadarıyla ücretli öğretmenlik yapıyosunuz bunun için ne gerekiyo?aydınlatırsanız sevinirim kadro alabilmemiz dileğiyle hoşçakalın

 • Reply yasemin 13 Aralık 2008 at 18:41

  Azminize hayran kaldım doğrusu Kaan Bey. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah…

 • Reply araz 06 Nisan 2009 at 16:20

  “”Bana yazılan her e-postaya itina ile cevap vereceğim. Her yorumu tek tek okuyup karşılığından bir şeyler karalayacağım. Ve bana gelen mimlere de mümkün mertebe cevap vermeye çalışacağım.””

  ??????????????????????????????????????????????? m

 • Yorum yazabilirsiniz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.