Yaşıyorum

son günlerde

Son birkaç gündür kendimle ve sanal günlüğüm ile ilgili sorunlardan ötürü bir şeyler yazamadım. Yazamamış olmanın verdiği eziklik bir yandan, siz derğerli takipçilerimi yazısız bıraktığım için duyduğum üzüntü bir yandan beni hiç rahat bırakmadı.  Ben de ilk fırsatta hemen bir şeyler yazma gereği hissediyorum.

İlk önce birkaç gün önce sitemi daha hızlı bir sunucuya taşıma gereği hissettiğimden hemen bir sponsor arayışı içerisine girdim. Ve eskiden az çok birlikte iş yaptığım Saho‘nun sponsorluk teklifini kıramadım ve hemen onun sunucusuna(ankabt) siteyi taşımaya karar verdim. İlk önce kendisi sanırım biraz alelacele paket açtığı için kaanfakili.com’ye değil, kaanfakilli.com.tr’ye host açmış. E ben de hiç dikkat etmediğim için siteyi taşıdım ve nic.tr’ye girerek sitenin ns’lerini yönlendirdim. Ertesi akşam baktığımda sitenin açılmadığını fark ettim ve küçük bir inceleme neticesinde Saho‘ya ufak çaplı bir sövme faaliyeti içerisine girdim. 🙂 Neyse işte bu kargaşadan dolayı bir türlü yazı yazmaya fırsatım olmadı. Halbuki bu kısa süre içinde 2 büyük gün geçirdik. Birisi Çanakkale Zaferi, diğeri ise Mevlid Kandili.

Efendim zamanının daha önce olması sebebiyle Çanakkale Zaferi‘ne değinmek istiyorum. Bu konu ile ilgili detaylı bir şeyler yazamadığım için çok üzgünüm. Ancak yine de geç de olsa, az da olsa bir şeyler karalayacağım için içim biraz da olsa rahatlayacak. 

“Onlar dönmeyi düşünmediler.” diyoruz hep. 250 bin şehit. Dile kolay. Ağzımızdan bir çırpıda çıkan bir rakam 250 bin. Ancak onlar canlarını acaba bizim bir çırpıda söylediğimiz gibi bir çırpıda verebildiler mi? Acı çektiler mi? Hiç düşündüler mi geride kalanları?

Çanakkale Şehitlerini konu edinen nerede bir belgesel görsem gözlerim dolar. İstiklâl Marşımızın eşliğinde onların destanını dinlerken tüylerim ürperir. Var olduğumuzun o engin kudretini hissederim damarlarımda. O cephede vatanı için çarpışan binlerce Mehmetçiği düşünür için için duygulanır, ağlarım. Kınalı kuzuları okudukça ağlarım.

Allah orada vatanı için şehit düşen askerlerimizin mekânını cennet eylesin. Hepsinin zerre kadar günahı varsa ben almaya razıyım, yeter ki onlar yattıkları yerde rahat eylesin.

Çanakkale Şehitleri ile ilgili bir site. Ziyaret edip gezerseniz, hoşunuza gideceğinden eminim.

19 Mart 2008. En sevgilinin doğum yıldönümü. Mübarek Mevlid Kandili.  Biraz geç de olsa, hepinizin mübarek kandilini kutlarım. Allah hayırlara vesile eder inşallah. O en sevgilinin (sav) mübarek doğum günü. Bizim tüm günahlarımızdan arınabileceğimiz bir gün. Bir ibadetin bin ibadet yerine sayıldığı bir gün. Hayrı bol gün. Sevabı bol gün.

Evet, şimdilik bu iki hadiseye değindim ve bu yazıyı burada noktalıyorum. Zira sitemin internet explorer’da neden bozuk çıktığını  bulmam gerekli…

Previous Post Next Post

You Might Also Like

5 Yorumlar

 • Reply Cem Akkılıç 20 Mart 2008 at 22:46

  Blogunuz çok güzel ve başarılı tebrik ederim.Yazılarınızı sürekli takip ediyorum.Şimdi izin verirseniz dikkatinizi insani bir göreve çekmek istiyorum.
  Gelin blogunuza bir kampanya ekleyelim.

  Dünyada her 3 saniyede bir insan ölüyor açlıktan ve bunların büyük çoğunluğu henüz çocuk.Artık onlar için bir kampanya var!Tamamen ücretsiz!

  Sizde bu kampanyayı yayınlayarak hem ziyaretçilerinizi arttırın hemde faydalı işlerinize önemli bir halka ekleyin.

  Bu kampanya nedir?

  Birleşmiş Milletlerin Açlık Sitesine Girin.

  Orada Göreceğiniz Sarı Düğmeye Tıklayın.Dünyanın Herhangi bir Yerinde Aç Bir insan Yiyecek Alıyor. Size Hiçbir Maliyeti Yok, Yiyeceğin Parası Reklam Logolarını Görmeniz ile Reklam Yapan Sponsorlar Tarafından Ödeniyor,Tüm Yapacağınız Bu Siteye Girmek ve Yiyecek Bağışla Help Feed The Hungry) Düğmesine TIKLAMAK. Bir Saniye Sürüyor, Günde Sadece Bir Kere Bağışta Bulunabiliyorsunuz.İşte bu kadar kolay!

  Nasıl yayınlayacaksınız?

  Sitenin linkini aşagıda yazdığım bloglarımdan edinebilirsiniz ya da kolaylık olması için
  cagdasdrama@gmail.com adresimden gereken HTML dosyasını gönderebilirim.Bir mail atmanız yeterli.

  Not: Kampanyayı yayınlayan siteleri kendi blogum da Onuncuköy de asiller listesi adı altında yayınlamaktayım.Burada ki amaç katılımcıların çokluğunu gösterebilmek.Siz de kampanyayı yayınladığınız taktirda lütfen cagdasdrama@gmail.com adresime web sayfanızın linkini içeren mailinizi yollayın ve listede adınız yer alsın.

  Cem Akkılıç

  Kampanya detayları için;

  Cem Akkılıç

  http://cakkilic.blogspot.com/

  http://cemologyonuncukoy.blogs.....nyasi.html

  Kampanyayı blogunda yayınlayan ASİLLER

  http://cemologyonuncukoy.blogs.....stesi.html

 • Reply suskun 20 Mart 2008 at 23:22

  Sorunu halletmenize sevindim. Ben de sitenize giremeyince bir sorun var diye düşünmüştüm. Bir de wordpress’in yeni sürümüne geçiş yapsanız iyi olur zaman geçtikçe yeni sürüme geçiş daha fazla sıkıntı yaratacaktır.Ekran görüntüsü almıştım aslında ama bulamadım şimdi nere koyduğumu. Sitenizde daha önce birkaç sistem hatasıyla karşılaşmıştım.

  Siteniz explorer da sola yaslı olarak gözüküyor. Yanlış hatırlamıyorsam selçukhoca bu temayı türkçe yayınlamıştı ve orda bu sorunu düzelttim demişti. Bir kontrol etmeniz de fayda var. Kaldı ki Selcukhoca’nın css dosyasına gözatarak da sorunu çözebilirsiniz

  Yeni yazılarınızda buluşmak üzere.

 • Reply Recep Hilmi Tufan 21 Mart 2008 at 04:49

  Ben de diyorum yoksa Kaan Abi siteyi mi kapattı. Neyse hâllolmuş ya artık önemli değil. Geçmiş kandilin de mübarek olsun…

 • Reply kaan 21 Mart 2008 at 18:58

  @Cem Akkılıç, verdiğiniz bağlantıları inceleyeceğim. Ondan sonra karar vereyim yardım konusuna.

  @Recep, yok siteyi kapatır mıyım hiç ya hu, gittikçe düzene giriyor hayırlısıyla. 🙂

  @Suskun, yeni sürüme geçeceğim de bir fırsat olmuyor bu aralar iş yoğunluğu nedeniyle. Temayı şimdilik düzelttim. Bunu ben de Türkçeye çevirmiştim ama çevirirken karakter setini UTF-8 yaptım. Selçuk Hoca’nınki de UTF-8 ama bom olmadan kodla diye bir seçenek var, o işaretlenmiş. Ben de header.php’yi öyle işaretleyip attım, düzeldi. 🙂

 • Reply şahabettin akca 30 Ocak 2009 at 20:32

  yoğunluk işte napcaz kaan :p
  sende yoksun bu ara ne alemdesin 🙂

 • Yorum yazabilirsiniz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.